Dom seniora Dzierżoniów

Dzierżoniów to miasto w południowo-zachodniej Polsce, położone na Dolnym Śląsku w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą. Ma nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców. Jego nazwa pochodzi od nazwiska ks. Jana Dzierżonia wybitnego śląskiego badacza pszczół. Liczne lasy sprzyjają spacerom, a Muzeum Miejskie- poznawaniu historii i tradycji regionu. Spokojna okolica stanowi idealne miejsce na odpoczynek i rekonwalescencję, dlatego niedaleko powstał dom seniora.

Dom opieki seniora Dzierżoniów – wyposażenie pokoi

Rezydencja senioralna „Słowik” to miejsce, w którym każda osoba w starszym wieku może poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Z okien roztacza się widok na lasy i wzgórza. Przestrzenne, jasne i komfortowe pokoje zostały podzielone na dwie części - strefę dzienną, w której można zjeść posiłek, rozwiązać krzyżówkę, przeglądać Internet czy też czytać książki. Z kolei strefa nocna z łóżkiem z odpowiednim materacem gwarantuje błogi i spokojny sen. Każdy pokój jest wyposażony w garderobę, szafkę nocną na osobiste rzeczy, stół i krzesła lub fotele. W każdym znajduje się prywatna łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Dom opieki seniora Dzierżoniów odpowiada na potrzeby wszystkich podopiecznych – także tych, który wymagają stałej opieki.

Dom spokojnej starości Dzierżoniów

Dom spokojnej starości Dzierżoniów może pomieścić sześćdziesięciu podopiecznych – do dyspozycji są 33 pokoje, jedno- lub dwuosobowe. Wewnątrz zatroszczono się o każdy element wystroju i dobrą organizację – po obiekcie można się poruszać bezpiecznie przy pomocy wózka inwalidzkiego, balkonika czy laski, nie ma progów ani przeszkód architektonicznych, które mogą być przyczyną upadków. Dzierżoniów dom dla seniora wszelkie przyciski i włączniki ma zamontowane na wysokości 110 cm nad podłogą, dzięki czemu każdy z podopiecznych może wygodnie z nich korzystać.

Dodatkowo do budynku, można dostać się zarówno schodami, jak i windą, która dojeżdża na każde piętro. Dzięki temu bezpiecznie mogą przemieszczać się osoby z niepełnosprawnością. Wewnątrz kabiny znajduje się odpowiednia sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Osoby niewidome czy niedowidzące mogą zatem bezpiecznie i z łatwością dostać się na wyższe piętra.

Dzierżoniów dom dla seniora

Pensjonariusze mogą również korzystać ze specjalnych opasek, które są częścią systemu opieki telemedycznej. Urządzenie posiada detektor upadków, a także odpowiedni przycisk wezwania pomocy. Cały czas też mierzy ono tętno, a dodatkowo przypomina o przyjmowaniu leków i podaje lokalizację użytkownika. Miejsce tworzą ludzie, którzy posiadają odpowiednie kompetencje oraz przyjazne, pełne troski uosobienie. To doświadczony zespół opiekunów i pielęgniarek, którzy każdego dnia wkładają całe swoje serce, by opieka senioralna była na najwyższym poziomie.

Dom spokojnej starości zapewnia także odpowiednio dobrane do możliwości seniora aktywności. Podopieczni mogą zagrać w szachy lub bule, co pozwala ćwiczyć umysł i koncentrację. Zajęcia plastyczne pozwalają realizować pasje artystyczne. Wspierają także motorykę i koordynację, a dodatkowo relaksują. Z kolei spacery z kijkami nordic walking to prosty sposób na zachowanie kondycji fizycznej, prawidłowej postawy ciała, a także wsparcie pracy stawów.

Rezydencja senioralna to dom opieki, w którym nie brakuje pozytywnych emocji. Relacje z najbliższymi lub innymi pensjonariuszami, które są wypełnione ciepłem, sympatią i wsparciem są dla wielu ludzi priorytetem. Do dyspozycji odwiedzających jest monitorowany i bezpłatny parking, a także klimatyzowana restauracja. Dodatkowo każdy z podopiecznych może swobodnie korzystać z internetu bezprzewodowego w swoim urządzeniu prywatnym lub skontaktować się z bliskimi na Skype z komputera w Rezydencji Senioralnej „Słowik”.

Kontakt Czekamy na Twoją wiadomość!