Dom seniora Świdnica

Świdnica to miasto, które leży w województwie dolnośląskim i jest siedzibą powiatu świdnickiego. Leży na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą i wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej. Według danych mieszka tam ok. 57 tysięcy mieszkańców. Pomimo szeroko rozwiniętego przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego, maszynowego oraz spożywczego, znajduje się tu wiele parków, terenów zielonych i zabytków. Za miastem powstał również dom opieki seniora, w którym każda osoba w starszym wieku może odnaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Dom opieki seniora

Wiele rodzin staje przed koniecznością wyboru, czy w pełni poświęcić się bliskiej osobie, czy skorzystać z pomocy, jaką świadczy Świdnica dom dla seniora. Profesjonalne wsparcie pozwala nie tylko odciążyć rodzinę, ale przede wszystkim sprawia, że jesień swojego życia senior może spędzić w bezpiecznym miejscu, w którym czeka go wiele dopasowanych do wieku aktywności oraz wykwalifikowana kadra, gotowa pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Opiekunka czy opiekun doskonale wiedzą, jak prawidłowo zadbać o higienę, żywienie czy kondycję psychiczną osoby starszej. Oprócz wsparcia doraźnego istnieje również możliwość zapewnienia pobytu w prywatnym ośrodku, w którym opieka senioralna jest na najwyższym poziomie.

Dom spokojnej starości pozwala zarówno aktywnym seniorom, jak i tym, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami na komfortowe spędzanie jesieni życia. Pod opieką doświadczonych opiekunów i pielęgniarek każdy senior może czuć się bezpiecznie i komfortowo. Rezydencja senioralna „Słowik” to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Każdy pokój, części wspólne, aktywności czy udogodnienia powstały z myślą o pensjonariuszach, którzy potrzebują nie tylko fizycznej pomocy, ale także chcą spędzić jesień życia wśród ludzi z podobną historią. Dom seniora zapewnia komfortowe warunki, które sprawiają, że każdy senior może odpocząć i zachować dobre samopoczucie.

Dom spokojnej starości

Budynek, w którym mieści się dom spokojnej starości, został gruntownie zmodernizowany, rozbudowany i wyremontowany. Dzięki temu jest nie tylko obiektem ekskluzywnym, ale także bezpiecznym i w pełni dostosowanym do potrzeb seniorów. Pokoje są jasne, pozbawione przeszkód architektonicznych, przez co poruszanie się jest w pełni bezpieczne. W każdym znajduje się łóżko z odpowiednim materacem, garderoba, szafka nocna na osobiste rzeczy, stół i krzesła lub fotele. Wszystkie pokoje mają prywatną łazienkę, w której znajdują się odpowiednie dla niepełnosprawnych udogodnienia, jak na przykład prysznic bez brodzika i uchwyt przy toalecie. Dom seniora w Świdnicy zapewnia także odpowiednią komunikację w przestrzeniach wspólnych – na wyższe kondygnacje prowadzi winda wyposażona w komunikaty świetlne i głosowe, dzięki czemu osoby niedowidzące czy niedosłyszące mogą sprawnie przemieszczać się po obiekcie. Podopieczni mogą również spędzać wspólnie czas na rozmowach czy graniu w szachy w przestrzeniach z wygodnymi kanapami i fotelami.

Świdnica dom dla seniora

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja – obiekt położony jest w otoczeniu lasów, wzgórz i z dala od zgiełku miasta. Świeże powietrze i malownicza okolica sprzyjają wyciszeniu i odpoczynkowi. Dom seniora Świdnica zapewnia także odpowiednie aktywności dopasowane do możliwości seniorów. Dzięki temu mogą zadbać o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Gra w szachy czy bule pozwala pracować nad koncentracją i skupieniem, a także aktywizuje większość obszarów mózgu. Z kolei zajęcia plastyczne czy taniec pozwalają na wyrażenie swoich emocji, uwolnienie kreatywności i rozwijanie umiejętności manualnych. Dom opieki Świdnica zapewnia również dopasowane do potrzeb seniorów, zbilansowane posiłki. Są tworzone ze świeżych, naturalnych składników, a warzywa i zioła hoduje się w szklarniach na terenie Rezydencji Senioralnej „Słowik”.

Świdnica – dom dla seniora pozwala na godne przeżycie jesieni życia z życzliwymi ludźmi, pełnymi empatii i troski. Pensjonariusza w każdej chwili można odwiedzić osobiście lub kontaktować się drogą internetową, gdyż na terenie obiektu jest dostęp do bezprzewodowej sieci. Dodatkowo umieszczono specjalne stanowiska komputerowe, które ułatwiają komunikację tym, którzy nie mają urządzeń mobilnych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Kontakt Czekamy na Twoją wiadomość!