Idea domu spokojnej starości w Jedlinie Zdroju, w województwie dolnośląskim

Wielu dorosłych stoi przed decyzją wybrania najbardziej odpowiedniego dla siebie, lub swoich najbliższych miejsca, w którym będzie można spędzić w godny sposób czas na emeryturze. Dlatego w trosce o przyszłość szukają jednego z domów spokojnej starości. Często takiej decyzji towarzyszą wątpliwości, również te etyczne. Zwłaszcza najbliższa rodzina stawia sobie często pytania dotyczące tego, czy dom spokojnej starości to właściwe miejsce dla ich najbliższych. „Rezydencja Senioralna Słowik” i ludzie, którzy ją tworzą rozumieją takie dylematy i zapraszają do odwiedzenia Jedliny Zdroju, gdzie znajduje się nasz dom spokojnej starości, zapoznania się z warunkami jakie oferuje i przede wszystkim rozmowy o tym, jaką wizję przyszłości mają przyszli Podopieczni domu spokojnej starości, a także ich rodziny.

Rozmowa z pracownikami „Rezydencji Senioralnej Słowik”, na pewno pozwoli rozwiać wiele wątpliwości, oraz ustalić szczegóły pobytu. Dla wszystkich bowiem, najważniejszym zadaniem jest właściwa opieka nad Seniorem, oraz codzienność, która w największym stopniu spełni jego oczekiwania.

Dolnośląskie - to województwo wyjątkowe na dom spokojnej starości

Województwo dolnośląskie to miejsce o wyjątkowych walorach geograficznych i klimatycznych. Okolice Wałbrzycha, gdzie mieści się dom spokojnej starości „Słowik”, od dawna zachęcały Seniorów do odbywania tu turnusów leczniczych, a turystów do wycieczek krajobrazowych. Odwiedzając domy spokojnej starości warto zwrócić uwagę, czy miejsce w którym znajduje się dom opieki dla Seniorów spełnia warunki związane z klimatem, coraz zy stan zdrowia Seniora pozwala na przebywanie w danym miejscu. Dolnośląskie miejscowości, m.in. takie jak Jedlina Zdrój, gdzie znajduje się „Słowik”, od dziesiątek lat słyną z leczniczego charakteru. Przyjeżdżają tu liczni kuracjusze, będący w czasie rehabilitacji. To również miejsce przyrodniczo bogate, otoczone górskimi pasmami z licznymi lasami, gdzie starsi ludzie mogą liczyć na spokój, ciszę i właściwie dobraną aktywność fizyczną.

„Słowik” - wyjątkowe miejsce dla Seniorów

Stan zdrowia Seniora, a także jego usposobienie, to kluczowe czynniki, które należy brać pod uwagę przeglądając oferty domów spokojnej starości.

„Rezydencja Senioralna Słowik” jest położona w niezwykle urokliwej części Jedliny Zdroju. Budynek, umieszczony na wzgórzu, pozwala podziwiać widoki na pasma Gór Swoich i Wałbrzyskich. Wielu kuracjuszy odwiedza to miejsce właśnie z powodu rozlicznych terenów rekreacyjnych. Dom opieki, jakim jest „Rezydencja Senioralna „Słowik” wykorzystuje atuty środowiska naturalnego, oferując swoim Podopiecznym liczne możliwości aktywnego sposobu spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dodatkowo, należy pamiętać o tym, że wszyscy Podopieczni „Słowika”, domu spokojnej starości w województwie dolnośląskim, mogą również uprawiać własne warzywa, z których później przygotowywane mają posiłki. To namiastka własnego ogródka, którym można zajmować się cały rok. Jedlina Zdrój to miejsce, które posiada własny mikroklimat, co jest istotne ze względy na stan zdrowia Seniora. Naturalne walory tego miejsca są odpowiednie dla osób z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Dlatego, przy podejmowaniu decyzji, zachęcamy Seniorów, oraz ich rodziny, by wspólnie z lekarzem „Rezydencji Senioralnej Słowik”, oraz z wykwalifikowanymi pielęgniarkami przeanalizowali gruntownie stan zdrowia Seniora. Dom opieki w Jedlinie Zdroju może bowiem okazać się idealnym miejscem również dla lepszych efektów leczenia Podopiecznego.

Pracownicy „Słowika” są otwarci na pytania i zawsze starają się rozwiać wszelkie wątpliwości przy podejmowaniu decyzji umieszczenia osoby starszej w domu opieki.

Kontakt Czekamy na Twoją wiadomość!