Dom seniora Szczawno Zdrój

Szczawno Zdrój to miasto uzdrowiskowe, które należy do gminy miejskiej w województwie dolnośląskim. Położone w powiecie wałbrzyskim, w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym Śląsku w Sudetach środkowych miejsce zachwyca pięknymi krajobrazami, historycznymi zabudowaniami, ciekawymi zabytkami i świeżym powietrzem. To miejsce, które przyciąga swoim urokiem turystów. Niedaleko powstał również dom opieki seniora, który zapewnia najwyższy standard i jesień życia przeżywaną w przyjaznej, pełnej ciepła atmosferze.

Dom opieki seniora - udogodnienia

Dom spokojnej starości nie musi kojarzyć się negatywnie. Rezydencja Senioralna „Słowik” to ośrodek, który został stworzony z myślą o tych seniorach, którzy zarówno potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach, jak i tych, którzy są w pełni sprawni, ale czują się osamotnieni, przygnębieni i chcą przebywać wśród osób w podobnym wieku.

Dom opieki Szczawno Zdrój daje możliwość zamieszkania w pokoju jedno- lub dwuosobowym. Każdy z nich został podzielony na dwie wygodne części – dzienną i nocną. W pierwszej znajduje się stół i krzesła lub fotele, na których można przyjemnie spędzić czas, rozwiązać krzyżówkę, porozmawiać przez komunikator czy poczytać lub wysłuchać książkę. W strefie nocnej znajduje się wygodne łóżko z odpowiednim materacem. Dom seniora dba również o przechowywanie rzeczy osobistych – w każdym pokoju znajduje się garderoba i szafka nocna na drobiazgi. Prywatna łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych pozwala zadbać o higienę. W razie problemów personel chętnie pomoże w codziennym funkcjonowaniu lub próbach zaznajomienia się z możliwościami elektroniki i Internetu.

Dom spokojnej starości – doświadczony personel

Dom seniora zatrudnia doświadczonych opiekunów, którzy potrafią oddzielić emocje zawodowe od życia prywatnego, co jest trudne w przypadku członków rodziny. Część seniorów ze względu na różnego rodzaju schorzenia czy jednostki chorobowe wymaga zachowania szczególnej uwagi, na przykład chorzy na Alzheimera nie powinni zostawać sami. Dom seniora w Szczawnie Zdroju udostępnia specjalne opaski SOS, które stanowią częścią systemu opieki telemedycznej. Urządzenie posiada specjalny czujnik upadków, dzięki czemu można szybko zareagować. Odpowiedni przycisk wezwania pomocy umożliwia wezwanie opiekuna. Dodatkowo opaska cały czas mierzy tętno i przypomina o przyjmowaniu leków. Co ważne w przypadku chorób wywołujących problem z pamięcią, podaje lokalizację użytkownika.

Dom dla seniora

Szczawno Zdrój - dom seniora po wcześniejszej konsultacji zapewnia także odpowiednie, dopasowane do możliwości podopiecznych aktywności – mogą to być spacery, nordic walking, gry w bule, szachy, taniec towarzyski albo zajęcia plastyczne. Dzięki temu można zadbać o kondycję fizyczną, funkcje motoryczne i koncentrację. Dom seniora Szczawno Zdrój zapewnia pełne wyżywienie, dopasowane do potrzeb podopiecznych, ustalone na podstawie konsultacji z dietetykiem klinicznym. Odpowiednia opieka senioralna gwarantuje wygodnie i komfortowo przeżytą jesień życia!

Kontakt Czekamy na Twoją wiadomość!